Ako sušený zázvor prospieva zdraviu?
Sušený zázvor

Zázvor patrí medzi najzdravšie a najchutnejšie koreniny sveta. Pochádza z Číny a je doslova preplnený živinami a bioaktívnymi komponentmi, ktoré majú úžasný vplyv na naše telo a mozog. Zázvor obsahuje gingerol, látku so silným protizápalovým a antioxidačným účinkom. Výborne znižuje bolestivosť.

Sušený zázvor = proti nevoľnosti

Vo viacerých štúdiách mal zázvor rovnaké účinky ako lieky na predpis určené proti nevoľnosti. Je výborným doplnkom pre ľudí s rakovinou, ktorí sa liečia chemoterapiou a býva im často zle. Takisto je veľmi obľúbený medzi tehotnými ženami, pretože je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov proti rannej nevoľnosti. Podľa štúdie na 1 278 tehotných ženách je účinná dávka 1,1-1,5 gramu zázvoru.

Sušený zázvor = znižuje bolesť svalov

Vysoká efektivita zázvoru sa ukázala aj pri svalovej horúčke. Na to, aby bol zázvor účinný, je nutné skonzumovať 2 gramy zázvoru. Nevýhodou je, že účinok nie je okamžitý.

Sušený zázvor = pomáha pri osteoartritíde

Osteoartritída je veľmi častý zdravotný problém. Zahŕňa degeneráciu kĺbov, čo vedie k bolestiam a stuhnutosti. V štúdii s 247 ľudmi s osteoartritídou kolena bol zaznamenaný veľký úspech pri liečbe zázvorom. Ľudia pociťovali oveľa menšiu bolesť a vyžadovali menšiu dávku liekov.

Sušený zázvor = znižuje hladinu cukru v krvi a znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení

Táto oblasť výskumu je relatívne nová, no odhaduje sa, že zázvor má výborne antidiabetické účinky. V nedávnej štúdii (2015) kde bolo 41 účastníkov s diabetom typu 2,2 gramy zázvoru denne znížili hladinu cukru v krvi o 12 %. Navyše sa zistil o 23 % nižší výskyt markerov pre oxidované lipoproteíny (hlavný faktor pre vznik srdcovocievnych ochorení).

Sušený zázvor = pomáha pri trávení

Ak máte pocit, že vám jedlo leží v žalúdku celé hodiny po jeho konzumácii, tak siahnite po zázvore. Zistilo sa, že 1,2 gramu zázvoru pred jedlom urýchlilo vyprázdnenie žalúdka o polovicu!

Sušený zázvor = znižuje bolestivosť pri menštruácii

V štúdii so 150 ženami sa ukázalo, že ak ženy užívali prvé tri dni menštruačného cyklu 1 g zázvoru, tak jeho účinky boli porovnateľné s najužívanejším liekom proti bolesti, teda ibuprofénom.

Sušený zázvor = znižuje LDL cholesterol

LDL cholesterol („zlý“) je spojený s vyšším rizikom srdcovocievnych ochorení. Strava, ktorú konzumujeme, má výrazný vplyv na hladiny LDL cholesterolu. Počas 45-dňovej štúdie, ktorej sa zúčastnilo 85 ľudí, sa ukázalo, že konzumácia 3 gramov zázvoru výrazne znížila LDL cholesterol. Ďalší zaujímavý výskum ukázal, že zázvor je rovnako účinný ako známy liek na zníženie cholesterolu atorvastatín. Obe štúdie zaznamenali aj pokles celkového cholesterolu a triglyceridov.

Sušený zázvor = má protirakovinové účinky

Tieto účinky sa pripisujú substancii gingerolu. Už dva gramy zázvoru mali výborné výsledky pri použití u ľudí s rakovinou hrubého čreva. Ďalšie štúdie potvrdili pozitívne účinky pri rakovine pankreasu, vaječníkov a prsníka.

Ochutnajte náš sušený zázvor.

Zobraziť ako Grid Zoznam

4 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
 1. Zázvor plátky sušený 50 g

  2,04 €
  4,08 € / 100 g
 2. Zázvor presladený 200 g

  Rating:
  100%
  1,62 €
  0,81 € / 100 g
 3. Zázvor v tmavej čokoláde 125 g

  Rating:
  100%
  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 4. Zázvor presladený 1500 g

  Rating:
  100%
  12,84 €
  0,86 € / 100 g
Zobraziť ako Grid Zoznam

4 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
Copyright © 2018 Vetter Slovakia, spol. s r.o. Všetky práva vyhradené. Grafický návrh: CODES CREATIVE, s.r.o. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK, s.r.o.