Ako sušené ovocie prospieva zdraviu?
Sušené ovocie

Sušené ovocie má v porovnaní s čerstvými plodmi bohatšiu, koncentrovanejšiu chuť i živiny. Sušením však stráca nielen vodu, ale aj vitamín C a jeho energetická hodnota stúpne až na päťnásobok.
Vysušené ovocné kúsky by plodom v pôvodnom stave čo do príťažlivosti asi nemohli konkurovať, no v obsahu vzácnych látok nezaostávajú za čerstvými. Je to vlastne odľahčená a redukovaná studnica zdravia, nenáročná na priestor, pretože strate vodnej zložky si aj po vysušení uchováva vlákninu, vitamíny a minerály, hlavne železo, horčík a vápnik. Treba jedine rátať s tým, že pri procese sušenia sa zníži obsah vitamínu C. Vitamín B to však zachráni - podporí činnosť mozgu. Vysoký obsah vlákniny je výbornou prevenciou proti zápche, pretože podporuje činnosť čriev. Okrem chuťového zážitku si tak znižujeme riziko rakoviny hrubého čreva, ale aj ďalších zdravotných ťažkostí tráviaceho systému. Špeciálne sušené jablká sú vhodné aj pre ľudí s citlivým žalúdkom.

Sušená papája

Papája obsahuje viac antioxidantov ako mrkva a červená repa a viac vitamínu C ako kiwi, k tomu množstvo bioflavonoidov, ktoré majú význam aj pri rakovinovej prevencii. Papája je bohatá na provitamín A, ktorý predchádza rakovine, posilňuje imunitný system a chráni pred srdečnými chorobami. Papája dodáva organizmu všetky životu dôležité výživné a balastné látky. Papája je naozaj výnimočné ovocie.

Sušené hrozienka

Sušené hrozienka efektívne čistia tráviacu sústavu, mierne pôsobí ako preháňadlo. Je sladké a preto je ideálnou náhradou sladkostí. Sušené hrozienka dokážu posilniť organizmus, sú užitočným pomocníkom pri liečbe aterosklerózy a chorôb pečene.

Sušené mango

Sušené mango obsahuje tzv. čistiace vitamíny. Ide najmä o vitamín A (pre zdravé srdce), vitamín E – známy aj ako vitamín krásy, ktorý sa stará o zdravú pleť, vlasy a nechty a rôzne vitamíny skupiny B (tiamín, riboflavín, niacín, kyselina listová), ktoré sú zodpovedné za správne fungovanie nervového systému, metabolizmu a zdravého kožného obrazu. Mango je veľmi cennou potravinou s excelentnými účinkami a výživnými látkami, ktoré zabraňujú vzniku mnohých chorôb, ako je napr. anémia (malokrvnosť) a svalová slabosť, kŕče, redukujú hladinu cholesterolu v krvi a znižujú krvný tlak. Sušené mango obsahuje veľký podiel vitamínu A, ktorý udržuje kožu a sliznicu zdravé, takisto podporuje zdravie očí.

Sušené marhule

Spolu s ostatnými sušenými plodmi by marhule nemali chýbať v jedálničku každého športovca, ktorý potrebuje dodať telu rýchlo energiu či už pred, počas, alebo po záťaži. Marhule obsahujú kyselinu salicyovú, veľký obsah flavonoidu quercetin (Q10), ktorý je známy ako lapač voľných radikálov. Kyselina salicyová pôsobí antibakteriálne.
Sušené marhule sú čisté bioaktívne balíky s takmer päťnásobným účinkom ako čerstvé.

Sušený melón

Sušený melón obsahuje Enzým superoxid dusmutáza, na ktorý je sušený melón obzvlášť bohatý, odbúrava stres. ušený melón podporuje trávenie, zlepšuje vyprázdňovanie a urýchľuje metabolizmus.

Sušený ananás

Ananás je tropické ovocie bohaté na vitamíny, enzýmy a antioxidačné látky. Konzumácia tohto ovocia môže pomôcť posilniť imunitný systém, vybudovať silné kosti a podporiť trávenie. Aj napriek tomu, že je ananás sladký, obsahuje veľmi málo kalórií. Vzhľadom na komplexnú zmes látok, známu ako bromelaín, môže ananás zmierňovať ťažké zápaly a dokonca môže znížiť rast nádorov. Rôzne vedecké štúdie napokon už v minulosti potvrdili, že bromelaín môže byť užitočný pri liečbe osteoartritídy.

Sušený banán

Banán obsahuje druh proteínu, ktorý si ľudské telo samo premení na serotonín. Ten je veľmi známy v spojitosti s dobrou náladou. Vďaka nemu sa dokážete uvoľniť, relaxovať a nielenže sa vám nálada zlepší, ale celkovo sa budete cítiť šťastnejší.

Vhodná potravina pri chudnutí a znižovaní hmotnosti
Vďaka vláknine pomájú rýchlejšie a zdravo chudnúť.
Bez dobrého trávenia neschudnete. Vlákniny podporujú trávenie a lepšiu prechodnosť čriev. Sušené banány naštartujú trávenie, prečisťujú tráviaci systém a odstraňujú zápchu. Sušené banány sa konzumujú preto konzumujú aj v prípade tráviacich ťažkostí.

Sušené jablká

Sušené jablká znižujú krvný tlak, upravujú cholestrol a zlepšujú funkciu žlčníka. Sú výbornou voľbou, ak hľadáte ľahšie stráviteľnú maškrtu. Jablko nepotrebuje extra veľa vitamínov ani minerálov na to, aby bolo výnimočne zdravé. Vzácnym ho robí rozpustná vláknina pektín. Priaznivo zasahuje do metabolizmu tukov. Zabraňuje ich vstrebávaniu a ukladaniu do ciev. Nerozpustná vláknina zase upratuje črevá a stimuluje imunitný systém.

Jablká pôsobia ako prevencia proti Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe. Flavonoidy a antioxidanty sú silná prevencia proti rakovine

Sušené slivky

Sušené slivky pomáhajú pri raste a obnove kostí Ako to tie slivky robia? Obsahujú látky (= polyfenoly), ktoré v skúmavkových experimentoch podporujú aktivitu osteoblastov (to sú tí chlapíci, ktorí vám „cementujú“ kosti), ale pravdepodobne ide aj o komplexný účinok vápnika, horčíka, bóru, vitamínu K – to všetko je v sušených slivkách totiž dosť skoncentrované.
Najnovšie štúdie ukázujú, že ženy, ktoré jedli pravidelne sušené slivky cca 10-12 ks, mali vyššiu denzitu kostnej hmoty, jednoducho ich kosti boli pevnejšie a zdravšie. Dokonca ženy, ktoré jedli sušené slivky, mali aj vyššie hladiny látok, ktoré podporujú tvorbu kostnej hmoty. Sušené slivky priaznivo vplývajú na látkovú výmenu, upravujú krvný tlak a zlepšujú pamäť.

Ochutnajte naše sušené ovocie.

Zobraziť ako Grid List

17 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
 1. Sušené datle bez kôstok 200 g

  1,74 €
  0,87 € / 100 g
 2. Sušené slivky bez kôstok 200 g

  Rating:
  100%
  1,68 €
  0,84 € / 100 g
 3. KLARICE sušené ovocie a mandle 300 g

  Rating:
  100%
  4,56 €
  1,52 € / 100 g
 4. Sušené brusnice a kešu 150 g

  2,28 €
  1,52 € / 100 g
 5. Sušené brusnice a kešu 50 g

  1,08 €
  2,16 € / 100 g
 6. Mrazom sušené ovocie 20 g

  Rating:
  100%
  2,22 €
  11,10 € / 100 g
 7. Sušené brusnice a lieskovce 150 g

  2,64 €
  1,76 € / 100 g
 8. Sušené ovocie 200 g

  1,50 €
  0,75 € / 100 g
 9. Sušené exotické ovocie 200 g

  1,80 €
  0,90 € / 100 g
 10. Marhule presladené 2000 g

  Rating:
  100%
  13,44 €
  0,67 € / 100 g
 11. Banánové čipsy presladené 1000 g

  9,24 €
  0,92 € / 100 g
 12. Brusnice veľkoplodé presladené 1500 g

  15,24 €
  1,02 € / 100 g
 13. Sušené slivky bez kôstok 2000 g

  Rating:
  100%
  13,02 €
  0,65 € / 100 g
 14. Sušené datle bez kôstok 2000 g

  13,68 €
  0,68 € / 100 g
 15. Mrazom sušené jahody v čokoláde 2000 g

  27,00 €
  1,35 € / 100 g
 16. Mrazom sušené maliny v čokoláde 2500 g

  Rating:
  100%
  31,86 €
  1,27 € / 100 g
 17. Bio sušené mango 1500 g

  22,98 €
  1,53 € / 100 g
Zobraziť ako Grid List

17 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
Copyright © 2018 Vetter Slovakia, spol. s r.o. Všetky práva vyhradené. Grafický návrh: CODES CREATIVE, s.r.o. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK, s.r.o.