Ako sušené mango prospieva zdraviu?
Mango je bohatým zdrojom vlákniny.

Mango je veľmi cennou potravinou s excelentnými účinkami a výživnými látkami, ktoré zabraňujú vzniku mnohých chorôb, ako je napr. anémia (malokrvnosť) a svalová slabosť, kŕče, redukujú hladinu cholesterolu v krvi a znižujú krvný tlak. Sušené mango obsahuje veľký podiel vitamínu A, ktorý udržuje kožu a sliznicu zdravé, takisto podporuje zdravie očí.

Sušené mango je kráľovnou exotického ovocia

Svojimi výživnými vlastnosťami tak predchádza mnohým ochoreniam a pomáha posilňovať imunitný system a udržovať zdravie. Tak ako aj iné ovocie je aj mango bohaté na uhlohydráty, podstatné pre zdravú hladinu cukru v krvi, pre nervový systém a mozgové funkcie.

Sušené mango podporuje trávenie

Mango vám poskytne skupinu tráviacich enzýmov, ktoré podporujú schopnosť vášho tela rozkladať jedlo. Existujú určité dôkazy, že tieto enzýmy môžu dokonca znižovať pocit pálenia záhy. Pektín vo vláknine tiež pomáha pri prevencii zápchy.

Sušené mango bojuje proti rakovine

Mango je bohatým zdrojom antioxidantov, ako je izokvercetín, kvercetín, fisetin a astragalin. Konzumácia manga alebo jeho džúsu na dennej báze pomôže zabrániť niekoľkým druhom rakoviny, ako je rakovina prsníka, leukémia, rakovina prostaty a hrubého čreva.

Sušené mango posilňuje kosti

Nedostatok vitamínu K je spojený so zvýšeným rizikom osteoporózy a zlomenín kostí, predovšetkým preto, že vitamín K podporuje absorpciu vápnika potrebného na udržanie silných kostí. V tomto prípade vám môže pomôcť mango, pretože je plné vitamínu K.

Sušené mango lieči anémiu

Ak nemáte dostatok železa vo vašej strave, môžete potom trpieť na anémiu. Budete sa cítiť slabí kvôli nedostatku prívodu kyslíka do vašich orgánov. Je to obzvlášť problém pre ženy po menopauze, ktoré zvyčajne potrebujú vyšší príjem železa. Železo v mangu je vďaka jeho obsahu vitamínu C efektívnejšie absorbované.

Sušené mango kontroluje kyslosť

Mango je bohaté na kyselinu jablčnú, kyselinu vínnu a stopy kyseliny citrónovej, preto pomáha udržiavať alkalické rezervy v tele a zabraňuje kyslosti.

Sušené mango zdravé srdce

Vitamín C a vláknina v mangu preukázateľne pomáhajú znížiť hladinu LDL (tj. "zlého") cholesterolu, čím sa znižuje riziko srdcových ochorení, infarktu a mŕtvice. Okrem toho, mango obsahuje aj draslík a horčík, ktoré sú zapojené v regulácii krvného tlaku, a udržiavajú ho v zdravých medziach.

Sušené mango pomáha čistiť organizmus

Sušené mango obsahuje tzv. čistiace vitamíny. Ide najmä o vitamín A (pre zdravé srdce), vitamín E – známy aj ako vitamín krásy, ktorý sa stará o zdravú pleť, vlasy a nechty a rôzne vitamíny skupiny B (tiamín, riboflavín, niacín, kyselina listová), ktoré sú zodpovedné za správne fungovanie nervového systému, metabolizmu a zdravého kožného obrazu.

Sušené mango podporuje činnosť obličiek

Sušené mango obsahuje Kálium, ktoré podporuje vylučovaním jedov činnosť obličiek a taktiež udržuje zdravý a normálny srdečný rytmus čiže krvný tlak.

Sušené mango podporuje zdravý nervový a srdcový systém.

Horčík v sušenom mangu zaručuje zdravý nervový systém a pozitívne ovplyvňuje trávenie tukov. Zároveň pomáha znižovať srdečné problémy a problémy pri svalových kontrakciách. Prítomný Sodík reguluje krvný tlak, prispieva k zdravému tráveniu a riadi zásobovanie organizmu vodou.Ochutnajte naše sušené mango

Zobraziť ako Grid Zoznam

5 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
 1. Sušené Bio mango 100 g

  2,46 €
  2,46 € / 100 g
 2. Mango presladené 200 g

  2,28 €
  1,14 € / 100 g
 3. Mango v tmavej čokoláde 125 g

  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 4. Mango presladené 1500 g

  14,10 €
  0,94 € / 100 g
 5. Bio sušené mango 1500 g

  22,98 €
  1,53 € / 100 g
Zobraziť ako Grid Zoznam

5 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
Copyright © 2018 Vetter Slovakia, spol. s r.o. Všetky práva vyhradené. Grafický návrh: CODES CREATIVE, s.r.o. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK, s.r.o.