Ako sušené jablká prospievajú zdraviu?
Sušené jablká

Sušené jablká znižujú krvný tlak, upravujú cholestrol a zlepšujú funkciu žlčníka. Sú výbornou voľbou, ak hľadáte ľahšie stráviteľnú maškrtu. Jablko nepotrebuje extra veľa vitamínov ani minerálov na to, aby bolo výnimočne zdravé. Vzácnym ho robí rozpustná vláknina pektín. Priaznivo zasahuje do metabolizmu tukov. Zabraňuje ich vstrebávaniu a ukladaniu do ciev. Nerozpustná vláknina zase upratuje črevá a stimuluje imunitný systém. Sušené jablká sú plné antioxidantov, zdrojom vzácnej vlákniny, slúžia pre zdravie očí a srdca a okrem toho poskytujú viac energie a vytrvalosti a pomáhajú pri redukcii hmotnosti. Sú výbornou voľbou, ak hľadáte ľahšie stráviteľnú maškrtu. Polovica šálky sušených jabĺk obsahuje „len“ 104 kalórií a 3,5 g vlákniny.

Sušené jablká = posilňujú imunitný systém

Vitamín C posilňuje imunitný systém a tak chráni telo pred vírusmi, baktériami a inými infekciami.

Sušené jablká = znižujú riziko vzniku diabetu

Výsledky niekoľkých štúdií signalizujú, že konzumácia jabĺk znižuje riziko vzniku diabetu druhého typu.

Sušené jablká = prospievajú vášmu srdcu

Jablká môžu znižovať riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Navyše obsahujú polyfenoly, ktoré majú antioxidačné účinky. Jedným z polyfenolov, ktoré môžu znižovať krvný tlak, je flavonoid s názvom epikatechín. Analýza prevedených štúdií potvrdila, že konzumácia väčšieho množstva flavonoidov znižuje riziko cievnej mozgovej príhody až o 20%. Flavonoidy pomáhajú v prevencii kardiovaskulárnych ochorení tým, že znižujú krvný tlak, bránia oxidácii LDL cholesterolu a fungujú ako antioxidanty.

Sušené jablká = majú prebiotické účinky

Jablká obsahujú pektín, čo je druh vlákniny, ktorý účinkuje ako prebiotikum. Prebiotiká slúžia ako potrava pre telu prospešné baktérie v tráviacom trakte.

Sušené jablká = môžu chrániť pred rakovinou

Niekoľko štúdií potvrdilo spojitosť medzi konzumáciou jabĺk a znížením rizika vzniku rakoviny.Účinok jabĺk proti rakovine je založený na ich antioxidačných a protizápalových účinkoch.

Sušené jablká = pomáhajú v boji s astmou

Antioxidanty obsiahnuté v jablkách chránia pľúca pred poškodením voľnými radikálmi.

Sušené jablká = zlepšujú zdravie kostí

Konzumácia ovocia prispieva k zvýšeniu hustoty kostnej hmoty, čo je dôležitým ukazovateľom zdravia kostí. Odborníci sa domnievajú, že za účinkami jabĺk na zdravie kostí stoja antioxidanty a protizápalovo pôsobiace látky, ktoré jablká obsahujú.

Sušené jablká - zníženie krvného tlaku a cholesterolu

Jablká prispievajú k zníženiu vysokého krvného tlaku a hladiny cholesterolu v krvi

Jablká pôsobia ako prevencia proti Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe. Flavonoidy a antioxidanty sú silná prevencia proti rakovine

Sušené jablká - scvrknuté zdravíčko

Vysušené ovocné kúsky by plodom v pôvodnom stave čo do príťažlivosti asi nemohli konkurovať, no v obsahu vzácnych látok nezaostávajú za čerstvými. Je to vlastne odľahčená a redukovaná studnica zdravia, nenáročná na priestor, pretože strate vodnej zložky si aj po vysušení uchováva vlákninu, vitamíny a minerály, hlavne železo, horčík a vápnik. Treba jedine rátať s tým, že pri procese sušenia sa zníži obsah vitamínu C. Vitamín B to však zachráni - podporí činnosť mozgu. Vysoký obsah vlákniny je výbornou prevenciou proti zápche, pretože podporuje činnosť čriev. Okrem chuťového zážitku si tak znižujeme riziko rakoviny hrubého čreva, ale aj ďalších zdravotných ťažkostí tráviaceho systému. Špeciálne sušené jablká sú vhodné aj pre ľudí s citlivým žalúdkom.

Sušené jablká - pomoc pri chudnutí

Sušené jablká sú výbornou a zároveň chutnou alternatívou pre všetkých, ktorí chcú zhodiť pár kíl a majú často chuť na sladké. Namiesto mliečnej čokolády alebo gumových medvedíkov si treba dať pár plátkov sušených jabľk. Obsahujú síce cukry, ale prírodné, najmä fruktózu a glukózu, z ktorých sa nepriberá tak ako z rafinovaného cukru. A prítomnosť špeciálnych enzýmov zabezpečí rýchlejšie rozkladanie tuku. Jedna bežná dávka (25 g) sušených jablkových plátkov obsahuje asi 60 kalórií.

Ochutnajte naše sušené jablká

Zobraziť ako Grid Zoznam

4 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
 1. Jablká v mliečnej čokoláde 125 g

  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 2. Jablká v bielej čokoláde 125 g

  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 3. Jablká v tmavej čokoláde 125 g

  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 4. Jablká presladené so škoricou 1500 g

  Rating:
  100%
  19,92 €
  1,33 € / 100 g
Zobraziť ako Grid Zoznam

4 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
Copyright © 2018 Vetter Slovakia, spol. s r.o. Všetky práva vyhradené. Grafický návrh: CODES CREATIVE, s.r.o. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK, s.r.o.