Ako sušené hrozienka prospievajú zdraviu?
Sušené hrozienka

Hrozienka vám môžu pomôcť pri mnohých zdravotných problémoch, či už je to acidóza, zápcha, anémia alebo sexuálna dysfunkcia. Patria medzi najzdravšie druhy občerstvenia na svete. Sú vhodnou alternatívou k čokoláde a cukríkom.

Sušené hrozienka čistia tráviacu sústavu

Obsahujú množstvo vlákniny, ktorá poskytuje úľavu od zápchy, je veľmi dobrá pre pohyby čriev. Vlákna vo vnútri hrozienok môže odstrániť toxíny a odpad z gastrointestinálneho traktu. Sušené hrozienka efektívne čistia tráviacu sústavu, mierne pôsobí ako preháňadlo. Je sladké a preto je ideálnou náhradou sladkostí.

Sušené hrozienka pomáhajú liečiť anémiu

Hrozienka sú bohatým zdrojom medi, železa a B komplex vitamínov, ktoré sú dôležité pre tvorbu červených krviniek. Pravidelná konzumácia tohto ovocia môže pomôcť liečiť anémiu z nedostatku železa a urýchliť zrážanlivosť krvi pri hojení rán.

Sušené hrozienka znižujú kyslosť a toxíny

Hrozienka obsahujú množstvo horčíka a draslíka. Môžu pomôcť znížiť kyslosť a toxíny, čím vás ochránia pred bežnými ochoreniami, ako sú obličkové kamene, dna, artritída a ochorenia srdca.

Sušené hrozienka majú protizápalové účinky

Obsahujú polyfenolické fytonutrienty, ktoré majú protizápalové účinky. Môžu vykazovať antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zabiť baktérie a znižujú riziko horúčky.

Sušené hrozienka a oči

Ako bolo uvedené vyššie, hrozienka sú bohaté na antioxidanty a pomáhajú udržať vaše oči zdravé. Pomáhajú vašim očiam znížením voľných radikálov, ktoré spôsobujú degeneráciu a šedý zákal. Obsahujú aj vitamín A, A-karotenoid a beta karotén.

Sušené hrozienka a zubná starostlivosť

Hoci hrozienka ako také sú zdrojom cukrov, zároveň obsahujú kyselinu oleanolovú, ktorá chráni zuby pred vytvorením zubného kazu, rýchlym rozvojom baktérií, ktoré sú príčinou zápalu ďasien či perorálnych problémov. Vďaka vápniku ich tiež posilnia.

Sušené hrozienka a kosti

Vápnik je dôležitý nielen pre zuby ale aj zdravie kostí. Pomáha predchádzať artritíde a dne.

Sušené hrozienka a koža

Hrozienka obsahujú resveratrol, čo je silný antioxidant, ktorý môže spomaliť starnutie pleti. Pomôžu vám očistiť krv od toxických buniek a zlepšia tvorbu červených krviniek poskytovaním kyslíka. Vďaka tomuto drobnému ovociu bude vaša koža žiarivá a krásna.

Sušené hrozienka a vlasy

B-komplex vitamíny, železo, draslík a antioxidanty v hrozienkach pomôžu udržať vaše vlasy lesklé a zdravé. Ich pravidelnou konzumáciou môžete znížiť vypadávanie vlasov.Ochutnajte naše sušené hrozienka

Zobraziť ako Grid Zoznam

8 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
 1. Hrozienka Sultánky tmavé 200 g

  1,44 €
  0,72 € / 100 g
 2. Hrozienka Golden 200 g

  2,10 €
  1,05 € / 100 g
 3. Študentský Mix hrozienka a orechy 150 g

  2,16 €
  1,44 € / 100 g
 4. Hrozienka v jogurtovej čokoláde 125 g

  2,04 €
  1,63 € / 100 g
 5. Hrozienka v mliečnej čokoláde 125 g

  2,04 €
  1,63 € / 100 g
 6. Hrozienka Golden 2000 g

  18,36 €
  0,92 € / 100 g
 7. Hrozienka Flame 2000 g

  11,76 €
  0,59 € / 100 g
 8. Hrozienka Red Crimson 2000 g

  17,58 €
  0,88 € / 100 g
Zobraziť ako Grid Zoznam

8 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
Copyright © 2018 Vetter Slovakia, spol. s r.o. Všetky práva vyhradené. Grafický návrh: CODES CREATIVE, s.r.o. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK, s.r.o.