Ako sušené brusnice prospievajú zdraviu?
Sušené brusnice

Trápia vás zapálené močové cesty? Siahnite po brusniciach. Brusnice účinkujú aj proti hnačke, chrípke, skleróze a bolestiam pri menštruácii. Používajú sa ako podporný prostriedok pri liečbe cukrovky a reumatizmu.

Sušené brusnice chránia srdce

Brusnice sú výborným antioxidantom, obsahujú obrovské množstvo vitamínu C, minerálnych látok, stopových prvkov a prispievajú k prevencii vzniku srdcovo – cievnych ťažkostí. Znižujú hladinu zlého cholesterolu, pričom chránia cievy a pomáhajú stabilizovať rytmus srdca. Brusnice obsahujú tiež fytonutrienty, ktoré im dodávajú protizápalové vlastnosti. Zápal zohráva veľkú úlohu pri postupnom poškodení ciev. Poškodené cievy potom priťahujú plak, čo spôsobuje aterosklerózu.

Sušené brusnice proti vaginálnym infekciám, zápalom močových ciest

Toto drobné, červené bobuľovité ovocie môže veľmi dobre pomôcť, ak často trpíte vaginálnymi infekciami alebo zápalmi močových ciest. Ak sú brusnice častou súčasťou Vášho jedálneho lístka, tak si môžete byť istí, že zápal močového mechúra, bakteriálne zápaly a prechladnutie Vás zďaleka obídu! Brusnice sú jednotka v prírodnej lekárni. Ešte začiatkom dvadsiateho storočia vedci zistili, že obsahujú kyseliny, ktoré v tele neoxidujú. Ak osídlia močové cesty, dokážu pokryť povrch niektorých orgánov a vytvoriť čosi ako obranný štít. Tento mechanizmus nedovolí baktérii E. coli ani iným infekciám prilepiť sa na steny močového mechúra, množiť sa a šíriť do okolitých tkanív a štruktúr. Brusnice chránia, ale aj liečia cestu od obličiek až po suché nohavičky. Je tu však jedna výnimka: Vyšší obsah kyseliny šťaveľovej je dôvod, prečo lekári neodporúčajú prehnanú konzumáciu plodov ľuďom náchylným na tvorbu obličkových kameňov.

Sušené brusnice detoxikujú

Brusnice s kyslou chuťou okrem vysokého obsahu stopových prvkov aj výborne detoxikujú: podporujú činnosť tráviacich enzýmov a pečene, zlepšujú látkovú výmenu a podporujú aj činnosť čriev. Okrem toho pomáhajú odbúrať uložené tuky a prispievajú k rýchlejšiemu vylúčeniu toxínov, preto je ich konzumácia pri detoxikačnej kúre veľmi vhodná!

Sušené brusnice = účinná zbraň proti rakovine

Brusnice patria k potravinám s najvyšším obsahom antioxidantov. Ako vieme, antioxidanty neutralizujú voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť rakovinu. Brusnice majú preventívny prínos hlavne v prípade rakoviny prsníka, hrubého čreva, pľúc a prostaty. Štúdia Aténskej univerzity uvádza, že strava bohatá na flavonoidy hrá zásadnú úlohu pri znižovaní rizika rakoviny a úmrtia na rakovinu. Brusnice obsahujú proantokyanidíny, ktoré inhibujú rast rôznych nádorových buniek.

Sušené brusnice na zdravú prostatu

Najnovšie výskumy potvrdzujú pozitívny vplyv extraktu brusníc pri podpore zdravia močových ciest, a to zvlášť u mužov, ktorí majú problémy s prostatou. Vďaka účinku brusníc sa v močových cestách mužov nevytvárajú podmienky, ktoré by mohli viesť k patogénnym zmenám na prostate.

Sušené brusnice na silné kosti

Brusnice sú dobrým zdrojom vápnika. Calcium posilňuje naše kosti, zuby a nechty. Jedna šálka surových brusníc alebo pohár brusnicovej šťavy denne pomáha v udržiavaní zdravých a silných kostí, čím znížime aj riziko vzniku osteoporózy.

Sušené brusnice v tehotenstve

Pre budúce mamičky sú brusnice veľmi prospešné, keďže obsahujú kyselinu listovú. Ak budúca matka neprijíma dostatok kyseliny listovej, zvyšuje sa pravdepodobnosť vzniku vrodených vývojových chýb u dieťaťa, resp. riziko predčasného pôrodu.

Sušené brusnice posilňujú imunitu

Majú vysoký obsah vitamínu C, najlepšieho antioxidantu pre dobrú imunitu. Okrem toho, fytochemikálie v brusniciach taktiež podporujú zdravý imunitný systém.

Sušené brusnice odstraňujú zubný kameň

Konzumácia brusníc má priaznivý vplyv aj na stav chrupu: svoje antibakteriálne účinky vyvinú aj v našich ústach, čím sťažujú činnosť baktérií. Ich konzumáciou prispievate aj proti vzniku zubného kameňa.Ochutnajte naše sušené brusnice

Zobraziť ako Grid Zoznam

13 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
 1. Brusnice veľkoplodé, presladené 125 g

  1,62 €
  1,30 € / 100 g
 2. Brusnice veľkoplodé presladené 125 g

  Rating:
  100%
  1,62 €
  1,30 € / 100 g
 3. DENEB ovocie, brusnice a marcipán 1000 g

  Rating:
  100%
  11,76 €
  1,18 € / 100 g
 4. Sušené brusnice a kešu 150 g

  2,28 €
  1,52 € / 100 g
 5. Sušené brusnice a kešu 50 g

  1,08 €
  2,16 € / 100 g
 6. Sušené brusnice a lieskovce 150 g

  2,64 €
  1,76 € / 100 g
 7. Nobler Mix orechy a brusnice 150 g

  2,64 €
  1,76 € / 100 g
 8. Nuts'n Berries Mix orechy, brusnice a jahody 150 g

  2,76 €
  1,84 € / 100 g
 9. Francúzsky šalát brusnice, orechy a zelenina 60 g

  1,08 €
  1,80 € / 100 g
 10. Captain's Mix brusnice, orechy, med a soľ 200 g

  3,48 €
  1,74 € / 100 g
 11. Brusnice v bielej čokoláde 125 g

  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 12. Brusnice v tmavej čokoláde 125 g

  1,98 €
  1,58 € / 100 g
 13. Brusnice veľkoplodé presladené 1500 g

  15,24 €
  1,02 € / 100 g
Zobraziť ako Grid Zoznam

13 položky

Na stranu
Nastaviť zostupný smer
Copyright © 2018 Vetter Slovakia, spol. s r.o. Všetky práva vyhradené. Grafický návrh: CODES CREATIVE, s.r.o. Stránku vytvoril a prevádzkuje OPTIMAT.SK, s.r.o.